10 samochodów uszkodzonych w wypadku

Wiesci wypadek belchatow

Jedna osoba ranna i dziesięć uszkodzonych samochodów to rezultat zderzenia dwóch tirów na powiatowej drodze w Hucisku (powiat bełchatowski).
20 listopada 2012 roku około dziesiątej, w Hucisku (gmina Drużbice), na drodze P2308E, ciągnik siodłowy przewożący na naczepie samochody osobowe zderzył się z ciężarową scanią do przewozu drewna. Do zdarzenia doszło podczas manewru wymijania. Obydwa samochody zjechały następnie do przydrożnych rowów po obu stronach jezdni. W wyniku gwałtownego przemieszczenia ładunku, zerwany został łańcuch zabezpieczający na czas transportu drewniane kłody wiezione przez kierowcę scanii i jedna z nich spadła, uderzając w osobowego opla jadącego za naczepą. Kierująca samochodem 22-letnia mieszkanka Łęczycy została ranna i przewieziona do bełchatowskiego szpitala. Kierowcy tirów nie doznali obrażeń.
Efektem wypadku są też znaczne szkody materialne, gdyż oprócz dwóch ciężarówek z naczepami i opla, uszkodzonych zostało także siedem samochodów osobowych przewożonych przez kierowcę mercedesa.
Na podstawie zabezpieczonych na miejscu śladów policjanci bełchatowscy odtwarzają okoliczności oraz przebieg zdarzenia, dążąc do ustalenia jego przyczyny i sprawcy.

Wiesci wypadek belchatow

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie