Rawa: 11 letni chłopiec ucierpiał w wypadku

źródło: Policja.pl

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Siadając za kierownicę bądźmy odpowiedzialni i przewidujący. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w Rawie Mazowieckiej doprowadziło do wypadku drogowego, w którym po zderzeniu samochód dachował. W wyniku zderzenia ucierpiał 11-letni chłopiec. Policjanci przez wiele godzin wykonywali czynności na miejscu zdarzenia.

PowrótGeneruj PDFDrukuj

Do wypadku drogowego doszło 10 kwietnia 2022 roku po godzinie 14.00 w Rawie Mazowieckiej przy zjeździe z drogi ekspresowej S-8 na ulicę Katowicką. Pomimo dobrych warunków atmosferycznych, kierująca autem marki Kia nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, nie stosując się do znaku STOP. W wyniku tego 50-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego uderzyła w bok prawidłowo jadącego ulicą Katowicką renault. Ten po zderzeniu dachował, a następnie zatrzymał się na kołach. W wyniku zdarzenia drogowego ucierpiał 11-letni chłopiec, będący pasażerem renault, który z urazem nogi został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia samochodów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu aut. Przez 3 godziny droga była zablokowana, funkcjonariusze zorganizowali objazdy.


Nie zapominajmy, że to my – kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc za kierownicą powinniśmy skupić 100 % uwagi na tym co dzieje się na drodze, oraz zwracać szczególna uwagę na znaki i sygnały. W rękach kierowcy jest życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Agata Krawczyk, źródło: Policja.pl