15-lecie Chóru Schola Cantorum

Najbardziej ceniony bełchatowski Chór Gospel – Schola Cantorum im. Piotra Kudyby obchodzi właśnie 15–lecie swojej działalności. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na niezwykły koncert Jubilata i … zachęca do współpracy byłych członków chóru.

Podsumowujący 15 lat działalności Chóru Schola Cantorum koncert, odbędzie się 21.12.2014 o godz. 17:00, na sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Możemy spodziewać się niesamowitych emocji, wzruszeń oraz… sentymentalnych powrotów.
Przez ostatnie 15 lat członkami Chóru Schola Cantorum było wielu bełchatowian, którzy kształcili swój śpiew występując na rozmaitych scenach zarówno w kraju jak i za granicą (m.in. w Danii, Francji, na Węgrzech). W dowód wdzięczności za reprezentowanie najsłynniejszego bełchatowskiego Chóru Gospel, zespół Schola Cantorum zaprasza wszystkich byłych chórzystów do wspólnego koncertowania. Próby zostały zaplanowane tak, by każdy zainteresowany muzyk mógł po raz kolejny stać się częścią Scholi Cantorum.

Próby odbędą się w środę o 18.00 oraz w sobotę o 10.00, na sali koncertowej MCK. Istnieje również możliwość odbycia próby w ostatnich dniach przed koncertem – w sobotę (20.12. o godz.10.00), lub w dniu koncertu – w niedzielę (21.12) o godz.15.00.