Akademia Przedsiębiorcy w Piotrkowie Trybunalskim

Wieści Rocco A.Spencer

19 marca ogólnopolska Akademia Przedsiębiorcy zawita do Piotrkowa Trybunalskiego. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer. Amerykański wojskowy, a dziś doradca firm, pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych.

Zapisy na warsztaty na stronie internetowej www.akademia-przedsiebiorcy.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt, którego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki – to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.
Major Rocco A. Spencer, który 19 marca poprowadzi warsztaty w Hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, jest emerytowanym majorem armii amerykańskiej. Po odejściu ze służby został doradcą firm amerykańskich, między innymi giganta telefonicznego AT&T. W ramach Akademii Przedsiębiorcy poprowadzi warsztaty pt.:Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani. Warsztaty będą tłumaczone na język polski.
Rocco A. Spencer podczas warsztatów pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.
Armia to również silne przywództwo. Dowódca to najczęściej lider zespołu, który jest jego częścią, ale potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje. Zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania, to jedno z wyzwań, które na równi dotyczy sił zbrojnych, jak i biznesu.
-Nikt na mnie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie
potrafił pokierować zespołem – mówi Rocco A. Spencer. -Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena – dodaje.
Zawód żołnierza to profesja, z którą nierozerwalnie związana jest presja, konieczność kalkulacji ryzyka, myślenia strategicznego i planowania. Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach i może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce, w tym m.in. 19 marca w Piotrkowie Trybunalskim.
Organizatorem Akademii Przedsiębiorcy jest Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Honorowym patronatem cykl w województwie łódzkim objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Wydarzeniu patronują także: Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości, Klub 500 – Łódź, Regionalna Izba Gospodarcza w Piotrkowie Trybunalskim.
Data: 19 marca 2014 r., godzina 9:30
Miejsce: Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, ul. Armii Krajowej 22c, 97-300, Piotrków Tryb.
Szczegóły pod adresem: www.akademia-przedsiebiorcy.pl