Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Akcja „Przeczytaj i przekaż dalej” | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Akcja „Przeczytaj i przekaż dalej”

1 października 2012 r. o godz. 12.00 w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się akcja „Przeczytaj i przekaż dalej”. W ruchliwych miejscach takich jak: dworce PKP i PKS, kawiarnie, autobusy komunikacji miejskiej, Urząd Miasta można będzie znaleźć książki.


Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w akcji po przeczytaniu znalezionej książki powinien pozostawić ją w ruchliwym miejscu lub przekazać innej osobie. Wszyscy, którzy „przeczytają i przekażą dalej” przyczynią się tym samym do propagowania zwyczaju czytania. Cele kampanii to min.: popularyzacja wartości płynących z lektury jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego, aktywizacja środowisk nieczytających oraz zintegrowanie osób już czytających książki. Dzięki akcji „Przeczytaj i przekaż dalej” książki mają szansę dotrzeć do znacznie szerszego grona czytelników. Patronem akcji „Przeczytaj i przekaż dalej” jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Akcja jest częścią kampanii społecznej „Łódzkie Czyta”.
http://biblioteka.piotrkow.pl