Akcja Szybki PIT

Wieści_PIT

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, której zadaniem jest wsparcie podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego. Akcja odbędzie się po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.

W ramach kampanii przygotowano dla podatników wiele narzędzi, które będą pomocne w wypełnieniu obowiązku. Są to m.in. tradycyjnie – wydłużone godziny pracy i dyżury telefoniczne ekspertów oraz punkty rozliczeń w galeriach handlowych. Podatnicy będą mogli również szybko i łatwo zadać pytanie – za pomocą usługi „Zadaj pytanie”, dostępnej na stronie Ministerstwa. W formularzu należy wybrać temat pytania: „Zeznania podatkowe osób fizycznych”. Ministerstwo zapewnia, że składając PIT przez Internet, można zrobić to szybko i bezpieczne, a jednocześnie oszczędzić czas i pieniądze – nie trzeba drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego. W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników także wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia, m.in. korzystanie z punktów rozliczeń w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce (24-25 marca); specjalne stanowiska komputerowe w urzędach, które umożliwią wysłanie deklaracji drogą internetową; dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych (13, 20 i 27 kwietnia), czy też wydłużone godziny pracy urzędów (27 i 28 kwietnia).
Strona kampanii: http://www.szybkipit.pl/start zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych.
Z kolei na Portalu Podatkowym: http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (planowane od 15 marca br.).
Ministerstwo przypomina, że w 2017 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.