AKCJA ” TRUCK” na terenie powiatu piotrkowskiego

Wieści logo policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w czwartek 13 lutego 2014 roku w godzinach 6.00 – 22.00 w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzili działania pod kryptonimem „TRUCK”.

Akcja ta obejmowała drogi powiatu piotrkowskiego. Jej celem jest zapobieganie wypadkom drogowym, zobligowanie kierujących pojazdami ciężarowymi do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy. Funkcjonariusze zwracali uwagę na sposób przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych jak również przestrzegania norm czasu pracy kierujących. Ponadto policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców.
Podczas akcji mundurowi skontrolowali łącznie 52 pojazdy w tym 21 samochodów ciężarowych i 1 autobus. W wyniku prowadzonej kontroli wystawili 30 mandatów karnych, w tym 6 za przekroczenie prędkości. Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne głównie za stan techniczny pojazdów. Ponadto mundurowi odnotowali na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu 11 kolizji drogowych.
KPP w Piotrkowie Tryb.