Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Angielski z Londynu w zasięgu ręki | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Angielski z Londynu w zasięgu ręki

Wieści_Consulting&Education

– Excuse me, do you speak English?
– Yes, I do.
– Where is the station?
– … yyyyyy
To nie jest scenka z gimnazjalnego testu, ale typowa odpowiedź większości Polaków. Znajomość języka angielskiego deklaruje ponad 80% naszego społeczeństwa, jednak niewielu z nas tak naprawdę potrafi porozumiewać się tym językiem w życiu codziennym. Właśnie z myślą o tych osobach, które chcą nauczyć się mówić swobodnie po angielsku, powstała nowa szkoła językowa w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to jedyna taka szkoła w regionie.

Obecnie dzieci uczą się języka angielskiego już od przedszkola. Niestety, nawet wieloletnia nauka, która średnio trwa 15 lat, skutkuje dobrą znajomością gramatyki i języka teoretycznego, ale nie znajomością języka praktycznego. Najczęściej boimy się tego, że nasza wiedza językowa jest niekompletna pod względem wymowy czy użytego słownictwa, co blokuje swobodną komunikację. Młodzież po wielu latach nauki angielskiego, będąc na wakacjach w kraju anglojęzycznym nie potrafi szybko i swobodnie rozmawiać w codziennych sytuacjach, np. zamówić lodów. Ludzie dorośli wyjeżdżając do pracy za granicę, także mają duży problem z komunikacją. I nie są to odosobnione przypadki. Polacy, pomimo znajomości słownictwa i struktur gramatycznych mają barierę mówienia w języku obcym. Jeśli ciebie lub twoje dziecko dotyczy również ten problem i masz już dosyć wydawania pieniędzy na kursy, które nie przynoszą zadowalających efektów, ta szkoła jest właśnie dla ciebie!
Dzięki nowej metodzie, nie musisz wyjeżdżać do obcego kraju, żeby mieć kontakt z native speaker’em, czyli nauczycielem, dla którego język angielski jest językiem ojczystym. Zajęcia będą odbywać się on- line w kilkuosobowych grupach w multimedialnej sali, wyposażonej w projektor. Dzięki temu, będziesz miał wrażenie, że lektor jest tuż obok ciebie. To nie jest kurs ze słuchawkami i komputerem, gdzie czujesz się niekomfortowo niczym w laboratorium językowym. Zajęcia będą prowadzili doświadczeni i certyfikowani lektorzy. Dzięki tej metodzie już po kilku miesiącach pokonasz blokadę mówienia, a po roku możesz nawet swobodnie rozmawiać po angielsku. W Polsce zajęcia on-line są wciąż innowacyjną metodą, w Anglii bardzo już popularną i skuteczną. Większość Anglistów uczących w Polsce ma do czynienia z podręcznikową wersją danego języka, która niestety nie ma wiele wspólnego z „prawdziwym” językiem, używanym na ulicach danego kraju. Poprzez kontakt z native speaker’em będziesz miał okazję poznać język takim, jakim jest on naprawdę, w codziennym życiu. Native speaker skoryguje nasze błędy, czy to w gramatyce czy w samej wymowie. Jeśli np. planujesz podróż do kraju anglojęzycznego i zależy ci na zrozumieniu i byciu rozumianym, ten kurs jest idealną opcją dla Ciebie! Kurs skierowany jest zarówno do dzieci, jak i do osób dorosłych. O zakwalifikowaniu uczestnika do danej grupy, będzie decydował test diagnozujący. Kurs ma doskonalić dwie umiejętności – słuchanie (listening) i mówienie (speaking), które są na każdym tradycyjnym kursie czy to w szkole państwowej czy prywatnej niestety zaniedbywane. Ponadto poprzez mówienie, kursanci automatycznie opanowują również struktury gramatyczne.
Native speaker przed rozpoczęciem kursu oraz raz na kwartał będzie w Polsce, by spotkać się z kursantami. Istnieje możliwość tworzenia grup z osób znających się, co ma istotne znaczenie szczególnie w przypadku dzieci, które wśród swoich przyjaciół czują się swobodniej. Niewątpliwą zaletą jest również bardzo przystępna cena kursu. Dzięki multimedialnemu rozwiązaniu, cena lekcji z lektorem jest dużo niższa niż w tradycyjnych szkołach językowych. Metoda ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza w przypadku dzieci, które z reguły niechętnie uczą się języka. To nie jest typowa szkoła, tutaj dzieci nie przychodzą na lekcje, tylko na spotkanie z przyjacielem z Anglii, by z nim porozmawiać. Dzięki przyjaznej atmosferze, szybciej się uczą i skutecznie przyswajają wiedzę.
Kursy rozpoczną się na przełomie września i października w Piotrkowie Tryb.
Więcej informacji pod nr tel. 606 27 44 33 lub drogą e-mailową katarzyna.krawczyk@cande.pl
Nie zwlekaj. Przełam się i mów po angielsku!