Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Będzie remont na krajowej ósemce | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Będzie remont na krajowej ósemce

Wieści Bełchatów, dk nr 8

Będzie remont drogi krajowej numer 8 na terenie powiatu bełchatowskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła wreszcie przetargi na remont dwóch, około 15- kilometrowych odcinków „krajówki” oraz remont alei Włókniarzy w Bełchatowie, która jest częścią drogi krajowej numer 8.

– Kierowcy nie będą już jeździć po dziurach, wybojach i koleinach – mówi bełchatowski starosta. – To wstyd, żeby droga o tym statusie tak wyglądała. Po remoncie poprawi się zarówno komfort jazdy jak i bezpieczeństwo.

W najbliższy piątek starosta z kolei wybiera się do Warszawy na spotkanie z Wicepremierem Januszem Piechocińskim. Na spotkaniu z Wicepremierem starosta zamierza poruszyć sprawę nieuwzględnienia obwodnicy Bełchatowa w załączniku nr 6 do uchwały Rady Ministrów, ustanawiającej Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Ponadto będzie rozmawiał na temat tranzytu drogą powiatową Kącik – Mzurki.