Bełchatów: 20 lat MZK

Wieści MZK Bełchatów

Miejski Zakład Komunikacji w Bełchatowie w tym roku świętuje dwudziestolecie istnienia. To właśnie 20 lat temu na ulice Bełchatowa wyjechały pierwsze autobusy komunikacji miejskiej.

Spółka komunalna, jaką jest MZK, została powołana uchwałą Rady Miejskiej w 1993 roku.
– Spółka przechodziła wiele zmian i przekształceń. Pierwszymi autobusami, które jeździły po mieście były Autosany. Później przesiedliśmy się na auta Jelcze – wówczas wydawało się nam, że to ładne i wygodne samochody. Kolejnym przełomem były używane MAN-y, które były sprowadzane z Niemiec. I w końcu rok 1998, kiedy to tabor bełchatowskiego MZK wzmocniły nowe, niskopodwoziowe i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych MAN-y. Można powiedzieć, że wówczas to była rewolucja w bełchatowskiej komunikacji miejskiej. W 2010 roku zakupiliśmy dwa autobusy Soliny. Z kolei w 2011 roku dostaliśmy gigantyczne wsparcie w postaci ośmiu nowoczesnych Solarisów, które są autobusami z najwyższej półki – tłumaczy Paweł Rutkowski, prezes MZK w Bełchatowie.

Jak widać, historia bełchatowskiego MZK jest bogata. Przez 20 lat swojego istnienia miała i te lepsze, jak i gorsze okresy. Ale najważniejsze jest to, by dobrze służyła mieszkańcom i ciągle wychodziła naprzeciw oczekiwaniom najbardziej zainteresowanym, czyli podróżnym.