Bełchatów: Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Wieści woda

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej rusza z akcją „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.
W najbliższy czwartek (18 czerwca) o godzinie 13.00 w komendzie straży odbędzie się konferencja prasowa, podczas której starosta wraz z komendantem straży przestrzegać będą przed ryzykownymi zachowaniami podczas wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. Zaprezentowany zostanie również sprzęt zakupiony dzięki zeszłorocznej dotacji starostwa dla sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, funkcjonującej w bełchatowskiej straży.
Od początku sezonu kąpielowego w Polsce utonęło 48 osób. Tylko w czerwcu utonęło już 18 osób. W ubiegłym roku od maja do września życie w wodzie straciło w sumie 470 osób.
Bełchatowska sekcja ratownictwa wodno-nurkowego wchodzi w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Piotrków” oraz Centralnego Odwodu Operacyjnego. Powstała w 2000 roku. W jej skład wchodzi sześciu strażaków z uprawnieniami nurka, młodszego nurka, nurkowaniami podlodowymi, zawodowymi uprawnieniami nurka, zawodowymi uprawnieniami stermotorzysty oraz ratowników WOPR. Bełchatowscy strażacy-nurkowie uczestniczą w akcjach ratowniczo-poszukiwawczych na terenie powiatu, województwa oraz w razie potrzeby na terenie kraju.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie