Bełchatów: bezpłatne badania

Wieści starosta bełchatowski


Bełchatowskie starostwo zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w drugiej edycji projektu z zakresu edukacji ekologicznej pn. :”Mój ekologiczny styl życia”.

– W obecnych czasach, gdy otyłość i choroby z nią związane stanowią poważne zagrożenie dla populacji, ważne jest właściwe wczesne diagnozowanie i podjęcie ewentualnego leczenia -mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Naszym programem wychodzimy naprzeciw osób z nadwagą, mających problemy z krążeniem czy cukrzycą. Oprócz diagnostyki będziemy oferować porady dietetyka, który ustali odpowiednią dietę dla każdego pacjenta. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań fundowanych przez samorząd powiatowy.

Celem badań będzie ustalenie indywidualnej diety dla osób oraz wskazanie w jaki sposób zdrowo się odżywiać, aby zdrowo żyć. W ramach projektu zostanie ponadto przeprowadzonych 10 pogadanek w szkołach na terenie powiatu bełchatowskiego. Pogadanki zostaną przeprowadzone przez dietetyka i będą miały na celu uzmysłowienie młodym ludziom m.in., jaki jest wpływ konserwantów na nasze zdrowie, czym jest zdrowa żywność, alergie pokarmowe oraz konsekwencje niezdrowego stylu życia.

– W pierwszej edycji projektu udział wzięło blisko 700 osób, które bezpłatnie zostały przebadane pod kątem ogólnego stanu zdrowia – mówi Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski. – W tym roku planujemy przebadać około 1100 osób, które nie brały udziału w I edycji projektu. Mając na uwadze zdrowie, oraz troskę o zachowanie sił witalnych zapraszamy mieszkańców powiatu, którzy do tej pory nie skorzystali z oferty do aktywnego udziału w II edycji kampanii.

Podobnie jak w roku minionym badania oraz konsultacje dietetyczne przeprowadzi MegaMed Sp. z o.o w Bełchatowie. Start II edycji projektu planowany jest na 16 lutego natomiast jej zakończenie na dzień 30.06.2015r. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.