Bełchatów: Firma na medal

FIRMA-NA-MEDAL

Bełchatowskie starostwo wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Bełchatowie przygotowało ciekawą propozycję dla lokalnych przedsiębiorców. Oprócz dziewiątej już edycji konkursu „Firma na medal”, zorganizowane zostanie I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, na którym chętni przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować swoje firmy, wziąć udział w prelekcjach oraz nawiązać współpracę z przedsiębiorcami z zagranicznych regionów partnerskich powiatu bełchatowskiego.

– Zmodyfikowaliśmy założenia konkursu „Firma na medal”, dodajemy nową formułę, która ma za zadanie przynieść wymierne efekty współdziałania między przedsiębiorcami – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Oprócz corocznej gali przyznania nagród dla wybranych przez kapitułę konkursu firm, zamierzamy zorganizować mini forum gospodarcze przedsiębiorców z terenu powiatu oraz partnerów z naszych zaprzyjaźnionych regionów z terenu Polski i zza granicy. W tej kadencji stawiamy na przedsiębiorczość, chcemy zaktywizować nasze lokalne środowisko, pomóc w nawiązywaniu nowych kontaktów czy wymianie doświadczeń. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia zostanie PGE GiEK. S.A, które z wieloma lokalnymi firmami dobrze kooperuje.

Zmieniona została też nieco formuła konkursu ,,Firma na medal”, tak by dał lepsze możliwości zaprezentowania się i oceny. Pierwsza kategoria obejmować będzie firmy działające od roku do trzech lat (do tej pory było do dwóch lat). Druga kategoria dla firm działających powyżej trzech lat podzielona została na dwie grupy – małych i średnich firm zatrudniających do 50 osób oraz firm z zatrudnieniem powyżej 50 osób. Taki podział – zdaniem kapituły konkursu – da większe szanse zaprezentowania się mniejszym firmom.

– Ponadto zamierzamy przygotować, już poza konkursem, dodatkowe wyróżnienia dla sprawne zarządzanych firm, skutecznych menadżerów czy rozwijających biznes właścicieli – dodaje Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. – W imieniu izby zachęcam firmy do udziału w konkursie, to przecież darmowa doskonała forma promocji i szerszego pokazania profilu prowadzonej działalności. Tym bardziej, że wśród lokalnych firm mamy przedsiębiorstwa, których wyroby czy usługi znane są nawet na świecie, czy na terenie kraju, a mieszkańcy powiatu często nic o tym nie wiedzą.

Firmy mogą zgłaszać swój udział w konkursie do końca roku. Kapituła będzie obradować w styczniu. Rozstrzygnięcie konkursu i I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego planowane są na początek lutego 2016.