Bełchatów: Jadłodajnia dla bezdomnych i ubogich

15 września br. oficjalnie oddano do użytku jadłodajnię przy ulicy Kwiatowej 6 w Bełchatowie. Będzie ona wydawać posiłki dla ubogich i bezdomnych.

Na otwarciu nie zabrakło włodarza Bełchatowa Marioli Czechowskiej, która już w swym programie wyborczym zapowiadała, pomoc potrzebującym. Ta działalność przyniesie wiele dobrego, bo wielką wartością jest umiejętność dzielenia się z innymi – podkreśla prezydent miasta. Jadłodajnię prowadzi Fundacja „Solidarni”. Grzegorz Stępiński prezes fundacji zaznaczył, jak ważne to będzie miejsce dla osób, które często nawet przez kilka dni nie jedzą nic, a zbliża się najgorszy dla nich okres- zima. Cieszę się, że mamy sojusznika w osobie pani prezydent, która rozumie potrzebę pomagania tym, którzy w życiu sobie nie radzą – powiedział Grzegorz Stępiński.

Urząd Miasta przekazał na prowadzenie jadłodajni ponad 28 tysięcy złotych w ramach konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych. Uroczystego poświęcenia jadłodajni dokonał ksiądz kanonik Zbigniew Zgoda. Jadłodajnia z ciepłymi posiłkami w postaci zupy i pieczywa czynna jest od poniedziałku do soboty. Posiłki wydawane są od godziny 13.00 do 15.00. Korzystanie z jadłodajni dla osób potrzebujących jest całkowicie bezpłatne.