Bełchatów: Jarmark świąteczny

Bełchatów jarmark świąteczny

12-13 grudnia br. w Bełchatowie odbędzie się jarmark świąteczny.

Jedną z atrakcji jarmarku będzie spektakl uliczny „Pierwsza Gwiazda”. Widowisko pokaże, 13 grudnia o godz. 16 na Placu Narutowicza, Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Spektakl wprowadzi mieszkańców w świąteczną atmosferę. Nie zabraknie aniołów oraz czartów granych przez aktorów na szczudłach. Będzie też św. Mikołaj, który zasiadając na majestatycznym tronie, rozdaje upominki osobom biorącym udział w zabawach. „Pierwsza Gwiazda” to barwny spektakl z elementami pirotechniki scenicznej i muzyką „na żywo”. Artyści przybliżą publiczności mało znane zwyczaje wigilijne oraz przysłowia.
Podczas świątecznego jarmarku wystawcy zapewniają również takie ciekawostki jak pokazy kulinarne, 3wyrób świec z wosku pszczelego oraz szklanych figurek. Stoiska będą czynne w trakcie trwania jarmarku w godz. 10-18. Do udziału w Jarmarku zgłosiło się już niemal 50 wystawców z całej Polski, oferujących m.in. tradycyjne ozdoby świąteczne, choinki, ciasta, oraz biżuterię artystyczną. Nowością na bełchatowskim Jarmarku będzie możliwość skosztowania pieczonych kasztanów, węgierskiego gulaszu oraz tradycyjnego grzańca.
Organizatorem bełchatowskiego jarmarku świątecznego jest Urząd Miasta Bełchatowa, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.