Bełchatów: Lato dla aktywnych

lato_dla_aktywnych

W lipcu i sierpniu bełchatowskie starostwo i PCS zapraszają na ,,Powiatowe lato dla aktywnych”. Będą zajęcia nordic walking, biegowe, fitness, rajdy rowerowe i rodzinny duathlon.

,,Powiatowe lato dla aktywnych” to cykl wakacyjnych zajęć dla mieszkańców powiatu. Akcja, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Powiatowe Centrum Sportu, rozpocznie się 5 lipca w PCS zajęciami ,,Chodź jak profesjonalista, nordic walking”. 7 lipca wszyscy chętni spotkają się na zajęciach ,,Biegiem przez lato”. Jedne i drugie prowadzić będzie Łukasz Dolata, profesjonalny instruktor biegania i nordic walking z Powiatowego Centrum Sportu. W sierpniu gościem zajęć biegowych ma być znany bełchatowski maratończyk Dariusz Gruszczyński, który opowie o swoch doświadczeniach z bieganiem.
,,Bądź fit latem” to kolejna propozycja i to nie tylko dla pań, poćwiczyć będzie można w sali z instruktorką Edytą Paturą (początek 6 lipca).
– Gorąco zachęcam do udziału w zajęciach – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – ,,Powiatowe lata dla aktywnych” w tamtym roku cieszyło się dużym powodzeniem, wierzę, że i tym razem nasza propozycja przypadnie mieszkańcom do gustu. Mamy profesjonalną bazę sportową, nowoczesny stadion i chcielibyśmy, aby korzystało z nich jak najwięcej osób.

W każdą niedzielę na biegowe poranki zaprasza Klub Spartakus. Biegacze spotykają się o godz. 9 na stadionie lekkoatletycznym PCS, który jest doskonałym miejscem rozpoczęcia treningu.
Ze specjalnej oferty pływalni będą mogli skorzystać najmłodsi (3 godziny za 5 zł, od poniedziałku do piątku). Powiatowe Centrum Sportu ma w sierpniu też atrakcyjną propozycję dla zainteresowanych nauką gry w tenisa ziemnego.
W programie ,,Powiatowego Lata dla aktywnych” są także cieszące się dużym powodzeniem rajdy ,,Rowerem przez powiat”. 9 lipca rowerzyści pojadą do Zelowa, a 13 sierpnia do starej kopalni piasku w Gadkach (start sprzed starostwa o godz. 13).
W sierpniu w ramach ,,Powiatowego lata dla aktywnych” zadebiutuje II Rodzinny Duathlon Ojszczywilk 2016. Zawody – 5 km bieg, 21 km rower (obowiązkowy kask) i 2,5 km bieg – odbędą się 13 sierpnia w Ciszy koło Parzna. Wpisowe 30 zł płatne do 29.07, 50 zł płatne w dniu zawodów. Organizatorem duathlonu jest Ludowy Sportowy Klub Kolarski (LSKK) ,,Bełchatów”, a partnerem KB Spartakus Bełchatów.

Niespodzianki czekają na najbardziej aktywnych uczestników ,,Powiatowego lata”. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w przynajmniej sześciu zajęciach z proponowanych dwunastu ,,Biegiem przez lato”, ,,Nordic walking” i ,,Bądź fit latem”, organizatorzy mają gadżety, a piątka najbardziej aktywnych uczestników dostanie atrakcyjne nagrody rzeczowe. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbierać pieczątki na ulotce ,,Powiatowego lata dla aktywnych”, która dostępna jest w PCS i bełchatowskim starostwie. Ulotki organizatorzy będą też rozdawać na wszystkich zajęciach. Regulamin i szczegółowe informacje na stronie www.powiat-belchatowski.pl oraz www.pcs-belchatow.pl.

Program:
Biegiem przez lato. Zajęcia z instruktorem biegania. PCS, 7 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia, 18 sierpnia, godz. 18

Nordic walking, chodź jak profesjonalista. Zajęcia z instruktorem nordic walking. PCS, 5 lipca, 19 lipca, 2 sierpnia, 16 sierpnia, godz. 18 (sprzęt we własnym zakresie)

Bądź fit latem. Zajęcia fitness w sali. PCS, 6 lipca, 20 lipca, 27 lipca, 3 sierpnia, godz. 18

Niedzielne bieganie z Klubem Spartakus. Niedziele, godz. 9, zbiórka na stadionie PCS w Bełchatowie

Basen dla dzieciaka. Pływalnia PCS, 3 godz. za 5 zł, poniedziałek-piątek w godz. 14-17

Powiatowe rajdy rowerowe ,,Rowerem przez powiat”. 9 lipca, 13 sierpnia, parking przy Starostwie Powiatowym w Bełchatowie, godz. 13

II Rodzinny Duathlon Ojszczywilk 2016. 13 sierpnia, Cisza koło Parzna, 5 km bieg, 21 km rower i 2,5 km bieg. Wpisowe 30 zł i 50 zł. Organizator Ludowy Sportowy Klub Kolarski (LSKK) ,,Bełchatów”, partner KB Spartakus Bełchatów

Kurs tenisa ziemnego od podstaw. PCS, początek 10 sierpnia (10 spotkań według cennika)

PCS zaprasza siedem dni w tygodniu:
Stadion lekkoatletyczny: godz. 7-21
Hala namiotowa i boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią: godz. 8-22
Pływalnia kryta: godz. 14-21