Bełchatów: Mała nakrętka, a dużo pomocy

Mateusz ma 15 lat, choruje na dziecięce porażenie mózgowe, ale jego główna choroba to padaczka lekooporna, z którą mama chłopca zmaga się od 13 lat. Za uzbierane nakrętki zostanie zakupiona mata z hydromasażem i inhalacją, która jest potrzebna w codziennych ćwiczeniach i rehabilitacji. Mateusz jest wychowankiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w akcji i pomóc potrzebującemu dziecku – mówi Waldemar Sokół, prezes PGE GKS Bełchatów. – Nasz klub akcję prowadził od jesieni ubiegłego roku, nakrętki zbierali kibice, zawodnicy i pracownicy klubu. Chętnie włączymy się w kolejną edycję zbiórki.

A druga edycja zbiórki nakrętek właśnie dziś wystartowała. Podczas podsumowania zbiórki dla Mateusza, obecni byli państwo Barbara i Hubert Fronc wraz z 14-letnią córką Amelią, która cierpi na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie. Celem kolejnej akcji jest zebranie nakrętek, dzięki sprzedaży którzy uda się zakupić pionizator.

– Dziękuję dyrektorowi Jędrzejczykowi, że to właśnie nasz podopieczny już po raz drugi będzie objęty akcją pomocy – mówi Małgorzata Stemplewska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie. – Nasze dzieci zasługują na pomoc, a rehabilitacja dziecka niepełnosprawnego to ogromne wydatki, dla każdej rodziny to ciężki do udźwignięcia koszt. Amelia jest przesympatyczna, radosna i koleżeńska, lubi się uczyć w naszym ośrodku, a jej rodzice są bardzo opiekuńczy, dbają o jej rehabilitację

– Dzięki pionizatorowi nasza córka będzie mogła ćwiczyć stanie na własnych nogach i kroczenie – mówią rodzice Amelii. -Amelka jest pogodna, miła i bardzo ją kochamy. Dziękujemy już na wstępie za wytypowanie nas do tej akcji, mamy nadzieję, że przez rok uda się uzbierać podobną górę nakrętek, jak dla Mateusza.