Bełchatów: nowa trasa rowerowa

Rodzinnie na rowerach

Prawdopodobnie już w wakacje rowerzyści będą mogli korzystać z nowego powiatowego szlaku rowerowego na odcinku Słok – Góra Kamieńsk. Bełchatowskie starostwo ogłosiło przetarg na wykonanie trasy.

Inwestycja polegać będzie na wykonaniu ekologicznego szlaku rowerowego wzdłuż rzeki Widawki, od zbiornika Słok do drogi Kalisko – Łękińsko. Całkowita długość szlaku rowerowego to 7,789 km, szerokość to 2 metry. Trasa gruntowa będzie miejscami utwardzona tłuczniem, powstaną dwa zadaszone miejsca postojowe ze stołami i ławkami. Trasa będzie wiodła wzdłuż zbiornika Słok, następnie wzdłuż koryta Widawki i koło wjazdu na górę łączyć się będzie ze ścieżkami Góry Kamieńsk. Dzięki temu powstanie ciekawa i urozmaicona trasa rowerowa, doskonała do rodzinnych wycieczek. Po drodze będzie można podziwiać krajobrazy przyrodnicze powiatu bełchatowskiego, jak i widoki obiektów przemysłowych-kopalni i elektrowni.

Istniejąca powiatowa ścieżka rowerowa, która zaczyna się zaraz za granicami miasta Bełchatowa i wiedzie wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej do kopalni i elektrowni, zahacza o ośrodki wypoczynkowe Wawrzkowizna i Słok i po ośmiu kilometrach kończy się przy brzegu zbiornika Słok. Dzięki tegorocznej inwestycji zostanie przedłużona właśnie aż do Góry Kamieńsk. Łącznie rowerzyści będą mogli powiatową trasą rowerową przejechać około 16 kilometrów. Powiat w poprzednich latach wybudował także ponad pięciokilometrowy odcinek ścieżki rowerowej od Domiechowic do Parzna.

KB