Bełchatów: PGM i AMD już razem

Od 1 stycznia 2013 r. w Bełchatowie oficjalnie funkcjonuje jedna miejska spółka mieszkaniowa. Jest nią PGM, który w swoje struktury włączył ADM.

Mowa tutaj o konsolidacji Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Administracji Domów Mieszkalnych. 31 grudnia 2012 r. spółka ADM została wykreślona z Krajowego Rejestru Sądowego. Co za tym idzie od 1 stycznia 2013 r. w Bełchatowie funkcjonuje jedna miejska spółka mieszkaniowa – PGM.

Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa: „ Dzięki połączeniu ADM-u i PGM-u powstała spółka, która w moim przekonaniu będzie bardziej konkurencyjna i skuteczna na lokalnym rynku. Nowy podmiot w dalszym ciągu będzie się zajmować zarządzaniem wspólnotami, lokalami komunalnymi czy utrzymaniem oświetlenia ulicznego. To co niezwykle ważne – nowa firma ma poprawić swoją skuteczność w zakresie windykacji należności. Dziś to niesamowity problem – zadłużenie wobec PGM i ADM sięgało w zeszłym roku blisko 3 mln zł”.

W wyniku konsolidacji dwóch miejskich spółek mieszkaniowych powstał podmiot z jednym zarządem i radą nadzorczą. Wypracowano również nowy układ organizacyjny. Pozwoli on jeszcze sprawniej i lepiej działać nowemu podmiotowi. Co ważne miejsca pracy pracowników PGM i ADM-u nie są zagrożone. „Każdy pracownik ma zapewnione miejsce pracy. 2 stycznia rozpoczęliśmy rozmowy z osobami, które dotychczas pracowały w ADM. Efektem jest przyjęcie wszystkich do PGM-u. Co za tym idzie od teraz są oni pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. W ciągu kilku najbliższych tygodni sukcesywnie będziemy także przejmować zasoby i majątek ADM-u” – mówi Waldemar Błoński, Wiceprezes Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o..o.

Do końca 2012 roku PGM administracyjnie zarządzał blisko 130 wspólnotami mieszkaniowymi. Teraz zyskali ok. 60 kolejnych wspólnot. Dla bełchatowian konsolidacja nie przyniesie większych zmian. Jedyną z nich będzie nowa lokalizacja głównej siedziby spółki. W połowie roku PGM ma przenieść się do budynku przy ul. Czyżewskiego.
UM Bełchatowa