Bełchatów: pijani kierowcy

Wieści policja

Dwanaście uszkodzonych samochodów i zniszczony znak drogowy efektem trzech kolizji spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców w pierwszy dzień 2014 roku w powiecie bełchatowskim.

Dwie i pół godziny po powitaniu nowego roku bełchatowscy policjanci odnotowali kolizję na bełchatowskiej ulicy Budryka. 19-letni bełchatowianin, kierujący peugeotem 307, utracił panowanie nad samochodem, który zjechał z jezdni i zderzył się z ośmioma zaparkowanymi przy ulicy autami. Kierowca peugeota został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Nikt poza nim nie odniósł obrażeń. Przeprowadzone badanie wykazało, że 19-latek w organizmie miał 0,54 promila alkoholu. Bełchatowianinowi grożą dwa lata pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz konsekwencje cywilnoprawne za wyrządzone szkody.
1 stycznia 2014 roku, kwadrans po południu, samochód marki BMW zjechał z jedni do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania drogi Bełchatów-Rogowiec z drogą do Słoku. Przy porzuconym samochodzie funkcjonariusze nie zastali nikogo, natomiast ustalili, że przed zdarzeniem kierowca bmw spowodował kolizję z audi, zaparkowanym na terenie ośrodka wypoczynkowego „Słok”, po czym odjechał. Policjanci podjęli poszukiwania osób podróżujących rozbitym bmw. Kilkanaście minut później, w okolicy wsi Rząsawa (gmina Bełchatów), funkcjonariusze ujrzeli dwóch mężczyzn z widocznymi na twarzach obrażeniami. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich, 23-letni bełchatowianin, jest właścicielem rozbitego samochodu, natomiast drugi, 24-letni mieszkaniec Bełchatowa, został rozpoznany przez świadków kolizji w Słoku jako jego kierowca. 24-latek w badaniu trzeźwości uzyskał wynik 3,14 promila.

Tego samego dnia, o szesnastej, bełchatowscy policjanci otrzymali telefoniczną informację od zaniepokojonego kierowcy, że drogą krajową numer osiem z kierunku Piotrkowa Trybunalskiego wjeżdża do Bełchatowa toyota yaris, której kierowca ma wyraźny problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Natychmiast naprzeciw wyjechali policjanci. Na ulicy Piłsudskiego w Bełchatowie funkcjonariusze ujrzeli opisane auto i podali sygnał do zatrzymania. Kierująca toyotą zjeżdżając z jezdni uderzyła w znak drogowy. Szczęśliwie nie doznała obrażeń. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało trzy promile alkoholu w organizmie 49-letniej wrocławianki.
KPP w Bełchatowie