Bełchatów: Pokazy mistrzów światowej ligi speedcubingu

Wieści SPEEDCUBING

W jaki sposób zachęcić nasze dzieci do opuszczenia miejsca przed ekranem komputera? Odpowiedzią może być speedcubing, czyli układanie kostki Rubika na czas. Okazuje się, że dyscyplina ta ma coraz większe rzesze sympatyków również w Polsce. Świadczą o tym doskonałe lokaty młodych, polskich zawodników na zawodach organizowanych na całym świecie.
Młodzi pasjonaci tego „sportu” zawitają już 19 października do Bełchatowa.

„Speedcubing to kolejna dziedzina, na którą chcemy zwrócić uwagę młodych mieszkańców Bełchatowa i regionu – mówi Ewa Młynarczyk – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie – organizatora imprezy. – Kostkę Rubika znają chyba wszyscy, ale nie wszyscy dostrzegają jej potencjał w kształceniu zręczności, pamięci i logicznego myślenia. Stanowi ona doskonałą alternatywę spędzania czasu wolnego, a młody wiek zawodników, zdobywających laury w tej dyscyplinie wskazuje na fakt, że może się nią pasjonować każdy już od najmłodszych lat.”

O godzinie 17:00 na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy odbędzie się niecodzienny pokaz umiejętności siedmiu młodych zawodników, którzy pomimo swojego wieku mają już doskonałe osiągnięcia w tej dyscyplinie. Wśród nich zobaczymy: Jakuba Kipę, Marcina Zalewskiego, Michała Halczuka, Kalinę Brzezińską, Marcina Jakubowskiego, Przemysława Kaletę, Jonatana Kłosko. Pokaz poprowadzi Krzysztof Kuncki – delegat World Cube Association.
Podczas imprezy będziemy mogli zobaczyć niecodzienne pojedynki – jeden na jeden – zaproszonych gości oraz indywidualne pokazy tak niezwykłych dyscyplin, jak układanie kostki z zamkniętymi oczami lub przy pomocy nóg. W tej ostatniej dziedzinie swoje umiejętności zaprezentuje Jakub Kipa, znany szerszej publiczności z programu Mam Talent.

Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali również warsztaty układania kostki. Będą mogli wziąć w nich udział zarówno całkiem mali, jak i starsi fani kolorowej układanki. Przewidziano bowiem szkolenia na trzech poziomach trudności: dla najmłodszych, dla starszych początkujący i dla osób które już układają kostkę i chcą indywidualnie skonsultować się z naszymi mistrzami.
Współorganizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.

Imprezę zakończy seans filmowy, w którym będzie można obejrzeć film „Parnassus”.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.