Bełchatów: Powiatowy Dzień Zdrowia

Wieści plakat dzień zdrowia

16 maja 2014 r. w Zelowie przy ulicy Dzielnej 6, w godzinach 10-18 odbędzie się Powiatowy Dzień Zdrowia. W tym dniu wszyscy mieszkańcy powiatu, zarówno dzieci jak i dorośli, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych i porad specjalistów.

Z myślą o dzieciach organizatorzy zaprosili specjalistów z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Dolor” oraz Fundacji Wiewiórki Julii. Ponadto, kandydaci do otrzymania karty rowerowej sprawdzą swoje umiejętności pod okiem pracownika WORD-u na specjalnie rozstawionym miasteczku rowerowym. Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz bełchatowski Sztab Ratownictwa przeprowadzą warsztaty pierwszej pomocy. Uczestnicy, oglądając film prewencyjny w Kinie 5D, na własnej skórze przekonają się o konsekwencjach nieodpowiedniego zachowania na drodze. Dla najmłodszych zostanie uruchomiony dmuchany plac zabaw, trampolina oraz inne atrakcje.

Dorośli będą mogli wykonać badanie pod kątem osteoporozy (Multi Diagnostica), chorób serca („Ciśnienie na życie” Polpharma), cukrzycy (Szpital Wojewódzki w Bełchatowie i Fundacja „Pomoc Młodym Diabetykom”), stanu skóry (Pollena Ewa). O zdrowie psychiczne zatroszczą się lekarze z kliniki Wolmed.
Do uczestnictwa zgłosiły się lokalne stowarzyszenia. Członkinie Amazonek udzielą rad dotyczących profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi. Akademia Pana Grześka udostępni wagę z pomiarem składu ciała. Na pytania jak trenować i co jeść, aby uzyskać jak najlepsze efekty odpowiedzą trenerzy z klubu sportowego Fitness 26. Chwilę relaksu zapewni gabinet Wspaniałe Ciało oraz firma Zdrovitall, a o zaletach korzystania z wyrobów pszczelich opowiedzą pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie.
W pomieszczeniu OSP w godzinach 12-15 uruchomione zostanie CENTRUM KRWIODAWSTWA.
W Zelowie z kolei pojawią się mobilne przychodnie – mammobus i słuchobus.

Przedsięwzięcie organizuje Powiat Bełchatowski we współpracy z Gminą Zelów.