Bełchatów: prezentacje szkół

III Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bełchatowskiego odbędą się 20 marca w Miejskim Centrum Kultury w godzinach 9.00 – 14.00. Szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Bełchatowskiego zaprezentują swoją ofertę edukacyjną uczniom klas trzecich gimnazjum.

– Po raz kolejny organizujemy targi edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej, na wzór targów dla przyszłych studentów, które co roku odbywają się w naszym mieście – wyjaśnia Arkadiusz Kubik, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu starostwa. – Obecność gimnazjalistów w przedmiotowej imprezie jest bardzo istotna, ponieważ wybór odpowiedniej szkoły ponadgimnazjalnej to jedna z ważniejszych decyzji edukacyjno -zawodowych, którą absolwenci gimnazjum muszą podjąć. Uczniowie każdej szkoły targi odwiedzać będą w ustalonych wcześniej godzinach, aby uniknąć tłoku i zamieszania.

Organizatorem targów jest Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Urząd Miasta Bełchatowa, Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna w Bełchatowie, Ochotnicze Hufce Pracy w Bełchatowie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie.