Bełchatów: Przeprowadzka wydziału komunikacji

Na początku kwietnia nastąpią przenosiny wydziału komunikacji i dróg bełchatowskiego starostwa do nowej siedziby przy ulicy Pabianickiej 26, do wyremontowanych budynków po firmie Fazbud. W związku z tym przez trzy dni robocze wydział komunikacji nie będzie funkcjonować, nie będzie w ogóle dostępny dla petentów.

– Przeprowadzka wydziału i jego wyłączenie z obsługi mieszkańców rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa do 12 kwietnia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – W piątek, jak i kolejne dni robocze: poniedziałek oraz wtorek, nie będzie można zarejestrować samochodu, odebrać lub złożyć wniosku o prawo jazdy czy wymienić dowodu rejestracyjnego. Pierwszym dniem, gdy wydział komunikacji wznowi pracę będzie środa 13 kwietnia. Liczymy, że mimo skali trudności jakie nas czekają, wszystko przebiegnie sprawnie i bez niespodzianek.

We wszystkie dni między 8 a 12 kwietnia, również w sobotę i niedzielę, będą trwały prace związane z przeprowadzeniem wydziału. Przeprowadzka tego newralgicznego wydziału jest bardziej skomplikowanym logistycznie przedsięwzięciem, w porównaniu z przenosinami innych wydziałów.

– Największym wyzwaniem są kwestie techniczne, bowiem stanowiska rejestracji pojazdów połączone są w sposób dedykowany z ogólnopolską bazą danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – mówi Elżbieta Naturalna, sekretarz powiatu. – Do przeniesienia urządzeń aktywnych łączących się z bazą CEPiKu muszą przyjechać uprawnieni przedstawiciele Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Poza tym należy przenieść i zainstalować w nowym miejscu 15 stanowisk komputerowych, połączyć je z siecią lokalną i przetestować działanie całego systemu. Ponadto przenieść należy również urządzenia i system Q-matic- informacji i wydawania potwierdzeń o terminie rejestracji. Oczywiście przetransportować trzeba będzie meble do stanowisk obsługi, szafy z dokumentami oraz pokaźne archiwum wydziału.

Każdego roku wydział komunikacji bełchatowskiego starostwa wydaje około pięciu tysięcy praw jazdy i rejestruje około dziesięciu tysięcy pojazdów.