Bełchatów: przygotowują lodowisko

Wieści Bełchatów lodowisko

Od 27 października na powiatowym lodowisku rozpoczynają się przygotowania do sezonu zimowego. W związku z tym nie będzie już można korzystać z kortów i boisk hali letniej lodowiska.
– Otwarcie lodowiska planujemy na 11 listopada – mówi Anita Muszyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu. – Zalewanie tafli wodą trwać będzie około 10 dni, potrzeba będzie na to około 80 metrów sześciennych wody, dzięki czemu uda się stworzyć 7-centymetrową taflę lodu.

Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego ruszają kursy nauki jazdy na łyżwach. Cztery razy w tygodniu chętni będą mogli skorzystać z odpłatnej nauki jazdy na łyżwach (dzieci, młodzież i dorośli). Zapewne hitem sezonu zimowego będzie Turniej Curlingowy Par planowany na otwarcie lodowiska oraz kolejny już, V Ogólnopolski Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego.

Powiatowe lodowisko w Bełchatowie posiada najlepszy w Polsce, i jeden z dwóch w kraju, sezonowy zewnętrzny tor curlingowy. W sezonie zimowym powiatowe lodowisko odwiedza około 30 tysięcy osób.
Powiatowe lodowisko w Bełchatowie powstało w 2010 roku. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 4 milionów złotych, obiekt przez pięć lat udostępniany będzie mieszkańcom bezpłatnie.
Lodowisko jest obiektem wielofunkcyjnym, na którym w okresie zimowym można pojeździć na łyżwach, zagrać w hokeja i curling. Na tafli lodowiska jednorazowo może przebywać 150 osób. W okresie letnim tafla lodowa jest rozmrażana, a na jej miejscu pojawia się powierzchnia syntetyczna, na której funkcjonują dwa korty do tenisa ziemnego, boisko do koszykówki i piłki ręcznej, piłki nożnej oraz boisko do badmintona i stoły do gry w ping-ponga.
Obiekt posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. Wypożyczalnia, która udostępnia sprzęt, posiada 270 par łyżew, 90 kasków, 16 kamieni i 16 szczotek do curlingu, 15 kijów hokejowych, bramki i krążki.