Bełchatów: Rekiny giełdy i super budowlaniec

Wieści rekiny giełdy

Uczniowie Technikum Energetycznego ZSP nr 3 w Bełchatowie na podium.

Rafał Hałada, Mateusz Szczeciński, Patryk Barczyk i Rafał Politański jako zespół „Biedronka spółka zło” zajęli I miejsce w województwie łódzkim w XII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej zorganizowanej przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi. Z kolei Milena Rogozińska, również uczennica Technikum Energetycznego w ZSP 3 została laureatką XXVII OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH.

Do rywalizacji w inwestowaniu stanęło na początku roku szkolnego ponad 27800 uczniów podzielonych na około 8000 zespołów. Na starcie Gry zespoły otrzymały dostęp do notowań giełdowych i 100 tys. wirtualnych złotych, które mogli zainwestować w akcje spółek z WIG30 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe. Konkurencja była ogromna, jedna zła decyzja inwestorska mogła spowodować znaczny uszczerbek portfela. Zespół z zainwestowanej gotówki uzyskał 110 245,23 zł, co oznacza wzrost o 10,24%.

Wieści super budowlaniec

Wieści super budowlaniec

Z kolei 11 kwietnia 2014 r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji w Lublinie odbył się Finał Centralny XXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do rywalizacji przystąpiła Milena Rogozińska (4b1 TE), która w marcu w zawodach okręgowych uzyskała już tytuł finalisty tej olimpiady. W finałowych zmaganiach zmierzyło się 81 uczestników z różnych szkół z całej Polski. Uczennica ZSP nr 3 w Bełcahtowie po rozwiązaniu zadań konkursowych otrzymała zaszczytny tytuł laureata. Laureaci olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego, otrzymują oceny celujące na koniec roku z przedmiotów zawodowych i uzyskują prawo do przyjęcia na studia na wiele uczelni bez rekrutacji.