Bełchatów: Starostwo przekaże pieniądze szpitalowi

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zamierza przekazać z budżetu powiatu 100 tysięcy złotych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie na zakup aparatu usg wraz z oprzyrządowaniem dla oddziału chorób wewnętrznych I. Na sierpniowej sesji Rady Powiatu radni zdecydują o przekazaniu dotacji na ten cel.

– Praktycznie co roku udzielamy dotacji dla bełchatowskiego szpitala, w ostatnich latach samorząd powiatu bełchatowskiego przekazał ponad milion złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Bełchatowski szpital prowadzony jest przez Zarząd Województwa, jednak korzystają z jego usług medycznych w przeważającej części pacjenci z naszego powiatu, dlatego poczuwamy się do pomocy finansowej i podnoszenia jakości świadczonych porad, przekazując dotacje.

W 2014 roku dzięki pomocy powiatu szpital zakupił łóżka rehabilitacyjne wraz z wyposażeniem dla zakładu opiekuńczo-leczniczego, sprzęt medyczny dla oddziału opieki paliatywno-hospicyjnej oraz dokonał przebudowy łazienek w oddziale pediatrycznym.
W ostatnich latach powiat przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bełchatowie ponad milion złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Dlatego Starostwo Powiatowe w Bełchatowie otrzymało Medal Amicus Salutis za całokształt działalności dla dobra bełchatowskiego szpitala. Medal został ustanowiony w marcu 2004 roku przez ówczesnego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie dla uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla placówki. Na liście odznaczonych jest wiele podmiotów, w tym osób fizycznych i przedsiębiorstw.