Bełchatów: szlak rowerowy w budowie

Rodzinnie na rowerach

Trwają prace przy budowie powiatowego szlaku rowerowego na odcinku Słok – Góra Kamieńsk.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już pod koniec czerwca tego roku rowerzyści będą mogli korzystać z nowego szlaku rowerowego. Koszt prac to ponad 453 tysiące złotych.
Inwestycja polega na wykonaniu ekologicznego szlaku rowerowego wzdłuż rzeki Widawki, od zbiornika Słok do drogi Kalisko – Łękińsko. Całkowita długość szlaku rowerowego to 7,789 km, szerokość to 2 metry. Trasa gruntowa będzie miejscami utwardzona tłuczniem, powstaną dwa zadaszone miejsca postojowe ze stołami i ławkami. Trasa będzie wiodła wzdłuż zbiornika Słok, następnie wzdłuż koryta Widawki i koło wjazdu na górę łączyć się będzie ze ścieżkami Góry Kamieńsk. Po drodze będzie można podziwiać krajobrazy przyrodnicze powiatu bełchatowskiego, jak i widoki obiektów przemysłowych – kopalni i elektrowni.
Istniejąca powiatowa ścieżka rowerowa, która zaczyna się zaraz za granicami miasta Bełchatowa i wiedzie wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej do kopalni i elektrowni, zahacza o ośrodki wypoczynkowe Wawrzkowizna i Słok i po ośmiu kilometrach kończy się przy brzegu zbiornika Słok. Dzięki tegorocznej inwestycji zostanie przedłużona właśnie aż do Góry Kamieńsk. Łącznie rowerzyści będą mogli powiatową trasą rowerową przejechać około 16 kilometrów.

Email
Print