Bełchatów: szlak rowerowy w budowie

Rodzinnie na rowerach

Trwają prace przy budowie powiatowego szlaku rowerowego na odcinku Słok – Góra Kamieńsk.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już pod koniec czerwca tego roku rowerzyści będą mogli korzystać z nowego szlaku rowerowego. Koszt prac to ponad 453 tysiące złotych.
Inwestycja polega na wykonaniu ekologicznego szlaku rowerowego wzdłuż rzeki Widawki, od zbiornika Słok do drogi Kalisko – Łękińsko. Całkowita długość szlaku rowerowego to 7,789 km, szerokość to 2 metry. Trasa gruntowa będzie miejscami utwardzona tłuczniem, powstaną dwa zadaszone miejsca postojowe ze stołami i ławkami. Trasa będzie wiodła wzdłuż zbiornika Słok, następnie wzdłuż koryta Widawki i koło wjazdu na górę łączyć się będzie ze ścieżkami Góry Kamieńsk. Po drodze będzie można podziwiać krajobrazy przyrodnicze powiatu bełchatowskiego, jak i widoki obiektów przemysłowych – kopalni i elektrowni.
Istniejąca powiatowa ścieżka rowerowa, która zaczyna się zaraz za granicami miasta Bełchatowa i wiedzie wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej do kopalni i elektrowni, zahacza o ośrodki wypoczynkowe Wawrzkowizna i Słok i po ośmiu kilometrach kończy się przy brzegu zbiornika Słok. Dzięki tegorocznej inwestycji zostanie przedłużona właśnie aż do Góry Kamieńsk. Łącznie rowerzyści będą mogli powiatową trasą rowerową przejechać około 16 kilometrów.