Bełchatów: Teatralne święto w MCK

dzień teatru

Już po raz 56 na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 27 marca. Z tej okazji również miłośnicy teatru z Bełchatowa i okolic będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych wydarzeniach.

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza bowiem na trzy spektakle, które towarzyszą temu świętu. Obchody rozpocznie spektakl bełchatowskiej grupy BAT-PKP „Rzecz o wyćwiertalaniu”. Sztuka powstała na kanwie dwóch utworów literackich: „Dziób w dziób” Malwiny Prześlugi i „Adonis ma gościa” Alfreda Apke. Wyreżyserowany przez Katarzynę Pawłowską i zagrany z młodzieńczą werwą przez bełchatowskich aktorów spektakl będzie można obejrzeć już 27 marca o godzinie 18:00.
Następnego dnia tj. 28 marca o godzinie 19:00, na deskach sali teatralnej MCK PGE Giganty Mocy będzie można zobaczyć spektakl nagrodzony na 29 Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁÓPTA 2016, pt. „Dlaczego dorośli nie mogą latać” w wykonaniu teatru BAT – Scena Dorosłych, a obchody Dnia Teatru zakończy spektakl „Karczma pod Białym Łabędziem” w wykonaniu Teatru ANIMAGIA z Żytna, na który Miejskie Centrum Kultury zaprasza 1 kwietnia o godzinie 18:00. Spektakl jest alegoryczną opowieścią o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia wobec kaprysu przypadki. Inspiracją dla autorów spektaklu były motywu obrazów „Wędrowiec” Hieronima Boscha oraz „Dulle Griet” Petera Breugel’a.