Bełchatów: Trwa zbiórka darów

Starostwo_Soleczniki

Wciąż trwa akcja zbiórki darów dla polskich dzieci i rodzin należących do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie.

Wczoraj, 9 listopada w biurze Regionalnej Izby Gospodarczej Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie, apelowali za pośrednictwem mediów do mieszkańców o dalsze wsparcie akcji.

– Dziękujemy za dary, które już mamy zgromadzone, ale zachęcamy do większej aktywności, otwórzmy nasze serca dla Polonii za granicą – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Chcemy wspólnie z Izbą Gospodarczą przygotować taki wyjątkowy transport na święta, aby wspomóc naszych rodaków z Litwy i zrobić im tym niespodziankę.

Rejon Solecznicki jest samorządem partnerskim powiatu bełchatowskiego od sierpnia 2013 roku. 80 procent spośród ok. 30 tysięcy jego mieszkańców, stanowią Polacy. Zbiórka darów jest jednym z efektów tegorocznych kontaktów Regionalnej Izby Gospodarczej z przedsiębiorcami z Solecznik.

– Spotykamy się z przedsiębiorcami z Solecznik, mamy już pierwsze kontakty gospodarcze, jednak podczas pobytu na Litwie zauważyliśmy, że stopa życia Polaków tam mieszkających jest dużo niższa niż w Polsce, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję pomocy dla najbardziej potrzebujących – mówi Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. – Dary przekażemy Wspólnocie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach, która rozdzieli je wśród swoich podopiecznych. Zachęcam przedsiębiorców z terenu naszego powiatu do włączenia w pomoc.

Zbierana jest nowa odzież, obuwie, zabawki, artykuły szkolne, książki i środki czystości. Dary należy dostarczyć do budynku Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, ul. Pabianicka 34, biuro Regionalnej Izby Gospodarczej. W przypadku pytań można kontaktować się pod numerami telefonów: 44 635 86 42 – Zespół ds. Promocji, 516 151 710 – Regionalna Izba Gospodarcza. Wśród rzeczy już zebranych są artykuły szkolne, ciepłe ubrania, artykuły chemiczne, książki, zabawki.

– Warto pomagać osobom biedniejszym i potrzebującym – przekonuje Kamila Rękiewicz, jedna z darczyńców. – Dzięki naszej pomocy w wielu rodzinach na twarzach zagości uśmiech, co jest największym podziękowaniem.

RP