Bełchatów: Zbieramy nakrętki dla Amelki

belchatow_zbiorka-nakretek

Do czerwca przyszłego roku będzie trwała akcja zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”. 14-letnia bełchatowianka wymaga kosztownej rehabilitacji.

Amelia Fronc jest wychowanką Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego. Cierpi na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie. Celem akcji jest zebranie nakrętek, dzięki sprzedaży których uda się zakupić pionizator.
– Dzięki pionizatorowi nasza córka będzie mogła ćwiczyć stanie na własnych nogach i kroczenie – mówią Barbara i Hubert Fronc, rodzice Amelii. – Dziękujemy już na wstępie za wytypowanie nas do tej akcji, mamy nadzieję, że do czerwca uda się uzbierać podobną górę nakrętek, jak dla Mateusza.
W czerwcu zakończono zbiórkę dla bełchatowianina Mateusza Więcława, w której łącznie zebrano 3213 kg plastikowych nakrętek. Za pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zakupiono matę z hydromasażem i inhalacją, która jest potrzebna w codziennych ćwiczeniach i rehabilitacji.
– Jestem przekonany, że uda się nam wspólnie uzbierać odpowiednią ilość nakrętek – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Drobnym gestem, jakim jest po prostu nie wyrzucanie nakrętek do kosza, osiągamy dwa cele, po pierwsze pomagamy drugiej osobie, po drugie dbamy o środowisko naturalne. W starostwie pracownicy z chęcią włączyli się już kolejny raz w tą akcję i zbierają nakrętki – dodaje starosta.
Nakrętki, za pośrednictwem kibiców, zbiera także PGE GKS Bełchatów. Sympatycy klubu mogą je przynosić do Punktu Obsługi Kibica.

IT