BEZPIECZNE POWROTY Z WAKACJI

Wieści kontrola policji

Wakacje dobiegają już końca – zbliża się czas powrotów. Niestety wzrasta liczba wypadków na drogach. To właśnie słoneczna pogoda i sucha nawierzchnia są dla kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Większa prędkość, nierzadko oślepiające słońce, wysoka temperatura, a co za tym idzie również większe zmęczenie, rozkojarzenie i spóźniony refleks, mogą prowadzić do tragedii. Cały czas trwa akcja „Bezpieczne wakacje 2013”.

Od początku wakacji piotrkowscy policjanci przeprowadzili ponad 5640 kontroli trzeźwości kierujących jednocześnie ujawniając 51 osób, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Policjanci będą kontrolować prędkość poruszania się pojazdów, sprawdzą czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy najmłodsi uczestnicy dróg przewożeni są w przeznaczonych do tego celu fotelikach samochodowych, które niejednokrotnie uratowały ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Od początku wakacji na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do 42 wypadków w wyniku których śmierć poniosło 7 osób. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, o zasadzie „ograniczonego zaufania”, stosowaniu się do znaków drogowych oraz przestrzeganiu przepisów. Jednocześnie zwraca się z apelem do pieszych i rowerzystów, by podczas poruszania się po drogach po zmroku wyposażyli swoje ubrania w elementy odblaskowe. Przez co będą bardziej widoczni.

Dzień kulminacyjny akcji „Prędkość” w Polsce będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, w czasie powrotów z wakacji. 25 sierpnia podczas największego natężenia ruchu drogowego w godzinach 6.00- 22.00 piotrkowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość” będą prowadzić kontrole na drogach powiatu piotrkowskiego. Policjanci nie będą pobłażliwi wobec kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, nie dostosują się do czerwonego sygnału świetlnego, a najbardziej rygorystyczni wobec tych, którzy kierują pojazdem po spożyciu alkoholu. Wszystkim nam powinno zależeć, aby eliminować z ruchu drogowego tych, którzy łamią przepisy i tym samym powodują poważne zagrożenie dla innych.
KMP w Piotrkowie Tryb.