Bieg i koncert z okazji Święta Niepodległości

bieg niepodległości 2016

11 listopada bieg na dystansie 1918 m, a dzień później patriotyczny koncert muzyczny – tak w Woli Krzysztoporskiej obchodzone będzie Narodowe Święto Niepodległości.

Już po raz piąty, z inicjatywy Zbigniewa Ziemby, dyrektora Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej uczniowie, mieszkańcy gminy i wszystkie chętne osoby pobiegną 11 listopada w Biegu Niepodległości. Miłośnicy historii, patriotyzmu i tężyzny fizycznej spotkają się tradycyjnie o godzinie 10.00 na boisku przyszkolnym w Woli Krzysztoporskiej (ul. Kościuszki 32), by wspólnie pokonać dystans 1918 metrów i w ten sposób uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bieg Główny kobiet i mężczyzn (ok. godz. 10.50) wiódł będzie ulicami Cmentarną i Kościuszki. Wcześniej na dystansie 300 m rywalizować będą uczniowie klas I – III SP (ok. godz. 10.20), a ok. godz. 10.30 dystans 600 m pokonają uczniowie kl. IV – VII.
– Rokrocznie impreza zyskuje na popularności. W organizację tegorocznej edycji obok Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego, która jest głównym organizatorem, włączyli się: Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, LUKS Tytan, Stowarzyszenie Aktywnie do Woli oraz Łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Zwycięzca biegu otrzyma z rąk wójta gminy Romana Drozdka puchar, a zostanie on wręczony w czasie okolicznościowej akademii w dniu 12 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej – mówi Zbigniew Ziemba.

A patriotyczny koncert muzyczny w Gminnym Ośrodku Kultury (12.11.2017 r.) rozpocznie się o godzinie 17.00 występem Orkiestry Dętej z Gomulina. Po oficjalnym powitaniu i okolicznościowych przemówieniach na scenie zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Koncert zamkną pieśni patriotyczne w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich.

RP