Biesiada łowiecka w Piotrkowie

Trybunalska biesiada piwna już za nami, ale to nie koniec atrakcji na piotrkowskiej Starówce. Przed nami kolejna biesiada – tym razem łowiecka. Już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w Rynku Trybunalskim rozpocznie się wielki festyn związany z obchodami 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.

Najważniejszym punktem sobotniego święta w Rynku Trybunalskim będzie projekcji filmu „Łowiecki testament”, który stworzony został na podstawie wspomnień piotrkowianina Krzysztofa Grabałowskiego. Początek filmu o godzinie 21.00.
Zabawa na Rynku Trybunalskim rozpocznie się zdecydowanie wcześniej, bo już o godzinie 16.00. Wtedy to w ogródkach gastronomicznych znajdujących się w sercu piotrkowskiej Starówki zainaugurowana zostanie biesiada łowiecka. Na piotrkowian czekać będzie myśliwskie menu, przygotowane przez restauratorów specjalnie na tę okazję.

Na godzinę 19.00 zaplanowano występ piotrkowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej, która zaprezentuje się w swoim tradycyjnym repertuarze. Tuż po niej miejsce na scenie zajmie zespół Trompes de Pologne, który dla piotrkowian zagra francuską muzykę myśliwską par force. O 21.00 rozpocznie się pokaz filmu „Łowiecki testament”, a imprezę zakończy koncert zespołu Cash Point.

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Krzysztof Chojniak.

Źródło UM Piotrkowa Tryb.