Biesiada Trybunalska już w weekend

Wieści Biesiada Trybunalska

Biesiada Trybunalska, czyli 700 lat tradycji kupieckich w Piotrkowie. Miesiąc sierpień tego roku obfituje w szereg atrakcji kulturalnych. Do ich grona należy cykl imprez poświęconych historii regionalnego kupiectwa.

W Piotrkowie Trybunalskim podobnie jak w ubiegłym roku organizowana jest Biesiada Trybunalska. Kolejne imprezy przewidziane w programie będą odbywać się w dniach 3-4, a także 10, 17 i 24 sierpnia. Motywem przewodnim jest ukazanie tradycji handlu piotrkowskiego. W gronie organizatorów znalazło się również Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.

Wieści Biesiada Trybunalska

Wieści Biesiada Trybunalska

W dniu 3 sierpnia (sobota) w siedzibie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim będą miały miejsce obrady konferencji naukowej pt. „435 lat handlu pod Trybunałem”. W programie przewidziano szereg wystąpień historyków i archiwistów. Tego samego dnia odbędzie się również pochód kupców w kawalkadzie Fiat 126p i Fiat 125p, uroczysta modlitwa w kościele pw. św. Jakuba w Piotrkowie oraz w Kościele Akademickim Panien Dominikanek, a także otwarcie wystawy pt. „700 lat kupiectwa w Piotrkowie”. Powyższym wydarzeniom towarzyszyć ma festyn – „Biesiada Trybunalska” – na którym skorzystać będzie można z atrakcji takich jak: jarmark handlowy, uczta kulinarna, koncerty oraz konkursy z nagrodami.

W niedzielę 4 sierpnia będzie można wziąć udział w jarmarku odpustowym Matki Boskiej Śnieżnej; obejrzeć wystawę „Historyczne Reklamy Kupców Piotrkowskich” oraz wysłuchać koncertu w klasztorze Panien Dominikanek i uczestniczyć w wycieczce po mieście szlakiem Trybunału Koronnego.

Zapowiadane wydarzenia stanowią dla mieszkańców naszego regionu atrakcyjną ofertę na pierwszy weekend sierpnia.