CBŚ rozbiło fabrykę nielegalnych papierosow

Policjanci Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej rozbili fabrykę nielegalnych papierosów działającą w jednym z gospodarstw w gminie Masłowice. W sumie zabezpieczyli ponad 300 tysięcy sztuk papierosów i tonę tytoniu, z którego można było zrobić około miliona kolejnych sztuk. Policjanci zatrzymali do tej sprawy cztery osoby w wieku od 19 do 52 lat.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili, że w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Masłowice może znajdować się fabryka nielegalnych papierosów. Wspólnie zaplanowali akcję rozbicia linii produkcyjnej. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy w jednym momencie weszło na teren gospodarstwa, gdzie w jednym z pomieszczeń ujawnili około 300 tysięcy nielegalnych papierosów oraz tonę tytoniu. Policjanci szacują, że z takiej ilości krajanki można było wyprodukować około miliona sztuk papierosów. Oprócz tego, z ustaleń Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa zajmująca się produkcją lewego tytoniu mogła wyprodukować kilkaset tysięcy sztuk nielegalnych fajek dziennie. Linia produkcyjna była schowana w pomieszczeniach starej świniarni. Organizatorzy tego procederu specjalnie wygłuszyli ściany styropianem, aby z wewnątrz nie wydobywały się odgłosy pracujących maszyn.
Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji papierosów. Dwie osoby, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku, zostały tymczasowo aresztowane, w stosunku dwóch pozostałych sąd zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu produktów policjanci szacują, że Skarb Państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconej akcyzy ponad 820 tysięcy złotych.