Ceramika Paradyż Mecenasem Polskiej Architektury 2014

Wieści Mariusz Ścisło, Prezes SARP podczas gali finałowej _Mecenas Polskiej Architektury 2014_

Blisko 1 000 studentów i młodych projektantów, ponad 200 przesłanych prac i rekordowa liczba uczestników – „Konkurs dla młodych architektów” rozstrzygnięty. Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 12 lutego 2015 r. w warszawskich Złotych Tarasach, tytułem „Mecenas Polskiej Architektury 2014” została uhonorowana firma Ceramika Paradyż – czołowy polski producent płytek ceramicznych.

Przyszłość pod patronatem
Certyfikat Mecenas Polskiej Architektury 2014 przyznawany jest firmom, które wspierają i promują młodych projektantów. Ceramika Paradyż, jako aktywny partner Stowarzyszenia Architektów Polskich, uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym miesięcznika Builder „Promujemy Polską Architekturę”.

– Jako jeden z największych przedsiębiorców w branży czujemy współodpowiedzialność za przyszłość początkujących architektów i dlatego staramy się wpierać ich w twórczym rozwoju zawodowym – podkreśla Piotr Szkurłat, Dyrektor Strefy Inwestycje w Ceramice Paradyż, członek Kapituły Konkursowej. Jesteśmy świadomi trudności, z jakimi spotykają się młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Tego typu konkursy dowodzą, jak wielki potencjał talentu i kreatywności posiadają polscy studenci – przekonuje Piotr Szkurłat.

Talent na celowniku
W tegorocznej, II edycji konkursu wyzwaniem dla uczestników było stworzenie trzech projektów koncepcyjnych: dla domu rodzinnego i osiedla mieszkaniowego wraz z otoczeniem oraz rewitalizacji okolic fortu Mokotów. Wyróżniono prace, które cechowały się pomysłowością i innowacyjnością, dbałością o detal oraz poprawnością stosowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Konkurs dowiódł, że dialog pomiędzy inwestorem i architektem, może działać na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości zgłoszonych prac konkursowych i tego, że produkty Ceramiki Paradyż były częścią wielu z nich ­­­­­– zaznacza Piotr Szkurłat.