Dni Piotrkowa Trybunalskiego

Wieści_dni_Piotrkowa

Jarmark Trybunalski w uliczkach Starego Miasta, gra miejska i spacer z Centrum Informacji Turystycznej, zawody sportowe z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, otwarcie kąpieliska „Słoneczko”, zabawa przy dźwiękach muzyki kapel podwórkowych oraz koncert Urszuli – tak w wielkim skrócie będą wyglądały Dni Piotrkowa, które odbędą się już w ten weekend.

Tradycyjnie piotrkowianie świętowanie rozpoczną w piątek (28.06), kiedy to Rynek Trybunalski oraz przyległe uliczki Starego Miasta wypełnią stoiska i stragany pełne regionalnych produktów. Jarmark Trybunalski rozpocznie się o godzinie 10.00 i trwał będzie przez kolejne trzy dni.
Z kolei o godz. 15.00 zaplanowano oficjalną inaugurację Miejskiego Kąpieliska „Słoneczko”. Pierwszy dzień Dni Piotrkowa zakończy koncert muzyki operetkowej i musicalowej, w wykonaniu Piotra Kowalczyka, który zaplanowano w Rynku Trybunalskim na godz. 21.00.

Sobotnie imprezy rozpoczynają się już od 9.00. Wtedy nastąpi inauguracja zawodów w tenisa ziemnego oraz tenisa plażowego. Nieco później piotrkowianie będą mogli sprawdzić się w szachach szybkich, turnieju brydżowym oraz konkursie zręcznościowym dla kierowców. Równolegle na Rynku Trybunalskim trwać będzie Jarmark Trybunalski połączony z Kiermaszem Sztuki, konkurs czytelniczy „Łączy nas czytanie” oraz pokazy amatorskich zespołów artystycznych.
O godzinie 15.00 przy Centrum Informacji Turystycznej rozpoczyna się gra „Miejskie Zwierzątkowo”, a w Zamku Królewskim dzień otwarty w Muzeum. Dwie godziny później na placu Pofranciszkańskim zaplanowano festyn sportowo-rekreacyjny, a o 21.00 rozpocznie się koncert Urszuli, która jest największą gwiazdą tegorocznych Dni Piotrkowa.

Trzeci dzień świętowania wystartuje o godz. 10.00. Wtedy to na Rynku Trybunalskim rozstrzygnięte zostaną plebiscyty na Najatrakcyjniejszy Produkt i Najciekawszą Aranżację Stoiska, a od godziny 11.00 uliczki Starówki wypełniać będzie dźwięk muzyki kapel podwórkowych. Równocześnie w I Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się seans astronomiczny.
O godz. 15.00 Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer z przewodnikiem „Piotrkowskie legendy”, a godzinę później w Skateparku rozpoczną się Mistrzostwa Miasta w jeździe na rolkach i deskorolkach. Dni Miasta zakończy koncert grupy poetycko-muzycznej Przeznaczenie, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 18 na dziedzińcu klasztoru Panien Dominikanek.
Źródło: www.piotrkow.pl