Dni Przyjaźni coraz bliżej

flaga

Niecałe trzy tygodnie pozostały do Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim będziemy obchodzić w dniach 18-26 marca. W tym okresie zaplanowano wiele wydarzeń. Wśród nich m.in. wystawy, pokazy filmowe, przegląd kina węgierskiego, warsztaty taneczne, koncerty, konferencje i sesje naukowe, konkurs piosenki węgierskiej oraz turniej układania kostki Rubika.
Ważnymi elementami obchodów będzie forum gospodarcze, na którym spotkają się przedsiębiorcy z Polski i Węgier oraz Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej z udziałem wystawców z obu państw.
Kulminacja Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przypada na 24 i 25 marca.
Wówczas w Piotrkowie Trybunalskim gościć będą prezydenci: Andrzej Duda i Janos Ader. W programie oficjalnych uroczystości znalazły się: powitanie na placu Zamkowym, gala z przekazaniem flagi Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, odsłonięcie tablicy poświęconej Eugeniuszowi Szyklay oraz msza święta w kościele ojców Jezuitów.
25 marca (sobota) zaplanowano wielki finał Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej z koncertem gwiazd na terenie autogiełdy przy ulicy Dmowskiego.
O godz. 18.00 na scenie pojawi się Michał Szpak, a godzinę później dla piotrkowian zagra węgierska legenda rocka – zespół OMEGA. Grupie towarzyszył będzie Józef Skrzek, były lider zespołu SBB i członek Grupy Niemen.
Podczas dwugodzinnego występu piotrkowianie usłyszą największe przeboje węgierskiej grupy z utworem „Dziewczyna o perłowych włosach” na czele oraz utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.
Na koniec widzowie usłyszą motywy muzyczne łączące Polskę i Węgry, które na niebie będą ilustrowane przez pokaz sztucznych ogni.
Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej pod linkiem http://www.800lat.piotrkow.pl/dni-przyjazni-polsko-wegierskiej-t14/harmonogram-t22