Do 5 lat dla graficiarzy

Gazeta Graficiarze

Nawet do 5 lat więzienia grozi młodym graficiarzom, których zatrzymali piotrkowscy policjanci. Mężczyźni pomalowali sprayem elewację budynku. Straty oszacowano na 500 złotych.
Już usłyszeli zarzuty. 27 sierpnia około godziny 23.45 policjanci z patrolówki po otrzymanym zgłoszeniu od dyżurnego jednostki sprawdzili zaparkowany przy ulicy Rolniczej samochód. W pojeździe było zapalone światło. Uwagę policjantów wzbudził fakt pozostawionych na przednim siedzeniu opakowań po sprayach. Stróże prawa natychmiast podjęli penetrację terenu. W świetle policyjnych latarek zauważyli dwóch idących mężczyzn. Piotrkowianie w wieku 22 i 24 lat zostali wylegitymowani i sprawdzeni. U jednego z nich policjanci znaleźli 7 sztuk plastikowych nakrętek od pojemników.

Funkcjonariusze domyślili się, że wandale mogli zniszczyć elewację. Policyjne przypuszczenia okazały się trafne. Na frontowej ścianie budynku stróże prawa ujawnili świeżo namalowane „dzieło” o wymiarach 2 na 7 metra. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci przyjęli także zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej wstępnie oszacował straty na kwotę około 500 złotych. Piotrkowianie usłyszeli dzisiaj zarzut uszkodzenia mienia.

www.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl