Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Dopóki śmierć nas nie rozłączy – otruła męża, by wyłudzić odszkodowanie | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Dopóki śmierć nas nie rozłączy – otruła męża, by wyłudzić odszkodowanie

Wieści Szczerców - Polskie prywatne zbrodnie na CI POLSAT

1 kwietnia na kanale CI POLSAT ukaże się nowy serial „Polskie prywatne zbrodnie”. Tego dnia przedstawiony zostanie premierowy odcinek poświęcony zbrodni, jaka miała miejsce w Szczercowie.

Szczerców to duża wieś w województwie łódzkim położona około 20 kilometrów od Bełchatowa, które słynie z największej w Polsce elektrowni oraz kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Większość mieszkańców właśnie tam pracuje. Aż trudno uwierzyć, że w tej spokojnej okolicy doszło do zbrodni, która poruszyła wszystkich. Półtora roku po śmieci Stefana Jarmakowskiego śledczy odkryli, że mężczyzna nie umarł na atak serca. Został zamordowany przez swoją żonę, Grażynę, która dodała truciznę do jego posiłku. Otruła męża, żeby wyłudzić odszkodowanie w wysokości 150 tysięcy złotych. Historia Stefana zostanie pokazana w odcinku serialu „Polskie prywatne zbrodnie” w 31 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie na kanale CI POLSAT w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 22:00.

Jarmakowscy byli normalną, spokojną rodziną. Stefan pracował w kopalni w Bełchatowie jako mechanik. Jego żona była już na emeryturze. Stać ich było na wszystko, czego chcieli. Grażyna jednak uwielbiała zakupy – brała kolejne pożyczki, żeby spłacać wcześniejsze długi, aż w końcu wpadała w poważne tarapaty finansowe.
Jej mąż, będąc górnikiem, miał dobre ubezpieczenie na wypadek śmierci, wystarczałoby na spłacenie wszystkich długów Grażyny. Zdecydowała się więc otruć męża, ale musiała upozorować, że był to wypadek w pracy. Dodała truciznę do jego kanapek, które zabierał do pracy z domu. Stefan zjadł je, stracił przytomność i nagle zmarł. Lekarze stwierdzili zawał serca, a policjanci szybko zawiesili śledztwo.
Po śmierci Stefana i otrzymaniu odszkodowania poziom życia Grażyny i jej syna bardzo się poprawił. Niespodziewanie, rok po śmierci Stefana, policja otrzymała informację od przyjaciółki rodziny, że mógł on zostać otruty. Grażyna J. przekonywała przyjaciółkę, żeby i ta pozbyła się swojego męża. Kobieta nie skorzystała z rady i zawiadomiła o tym policję. Grażyna i jej syn zostali oskarżeni o morderstwo. W sądzie Andrzej, syn Stefana, oskarżał matkę, że próbowała otruć ojca przez kilka miesięcy. Kobieta zaprzeczała i mówiła, że to syn zabił ojca. Grażyna została skazana na 25 lat w więzieniu, a jej upośledzony syn na 15 lat.

Serial dokumentalny kanału CI POLSAT pt. „Polskie prywatne zbrodnie” ukazuje najbardziej szokujące morderstwa, które wydarzyły się w ostatnich latach w Polsce. W drodze do szkoły, w domowym zaciszu, w pracy – mordercy czają się na niewinne ofiary wszędzie. Każdy odcinek jest poświęcony innej, opartej na faktach zbrodni, która wydawała się przypadkową, tragiczną śmiercią. W rzeczywistości zabójca zaliczał się do grona najbliższych ofiary – był jej ojcem, matką, mężem, najlepszym przyjacielem lub kochankiem. Morderca posuwał się do zabójstwa najukochańszej osoby dla osiągnięcia osobistego zysku – popełniając tak zwaną „zbrodnię prywatną”. Premierowe odcinki w poniedziałki o 21:30 i 22:00 od 1 kwietnia.

Na podstawie informacji nadesłanej przez On Board Public Relations Sp. z o.o.