Dożynki Prezydenckie w Spale

Dożynki Prezydenckie Spała

Starosta Tomaszowski Piotr Kagankiewicz w imieniu Komitetu Honorowego i Organizacyjnego serdecznie zaprasza  w ten weekend na Dożynki Prezydenckie Spała 2012.

Dożynki Prezydenckie to tradycja sięgająca lat 1927-1938, która jest doskonałą okazją do podziękowania rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę. Honorowy patronat nad tegoroczną uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę 16 września o godz. 12.00 Mszą święta w Kaplicy Polowej AK. Po niej Para Prezydencka w asyście korowodu dożynkowego uda się na teren Centralnego Ośrodka Sportu.
O godz. 14.30 rozpocznie się Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadzi Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” z Warszawy.
Przez dwa dni dożynek (15-16.IX) na scenie w centrum Spały i na stadionie COS wystąpią zespoły regionalne z całej Polski. Tegoroczne Święto Plonów zwieńczy występ gwiazdy wieczoru – Maryli Rodowicz.
Dwudniowej imprezie towarzyszyć będzie: Aleja Twórców Ludowych przy Funduszu Wczasów Pracowniczych oraz stoiska produktów regionalnych i miasteczko regionów na stadionie COS.
Swoje stoiska promocyjne zaprezentują województwa: łódzkie, mazowieckie, pomorskie, dolnośląskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, śląskie i zachodniopomorskie oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Krajowa Rada Izb Rolniczych, KRUS, Agencja Nieruchomości Rolnych, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Na placu w centrum Spały wystawią się gminy powiatu tomaszowskiego oraz sponsorzy.

WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY WOLNY.

www.powiat-tomaszowski.pl