Duże wyróżnienie piotrkowskiego trenera

Karolina Woźniacka

Wszyscy kibice sportowi znają nazwisko Karoliny Woźniackiej. Polka reprezentująca federację tenisową Danii przez wiele tygodni liderowała rankingowi WTA, stając się gwiazdą światowego tenisa.
18 września 2011 r. podpisany został akt notarialny tworzący Fundację BIT MASTERS, której fundatorami są: Karolina Woźniacka, najlepsza tenisistka na świecie według rankingu WTA, Piotr Woźniacki, jej ojciec, a jednocześnie trener i menedżer oraz Remigiusz Trawiński, przedsiębiorca, absolwent AWF w Poznaniu. Tego samego dnia powołana została do życia Akademia Tenisowa Karoliny Woźniackiej. Celem statutowym tej drugiej na świecie szkoły tenisa, której promotorką jest Karolina Woźniacka, jest edukacja tenisowa dzieci i młodzieży, wyłanianie talentów tenisowych i pomoc w rozwoju ich umiejętności i międzynarodowej kariery, a także pomoc osobom niepełnosprawnym, które posiadają predyspozycje do gry w tenisie na wózkach i które chcą uprawiać ten sport.
AKW podjęła jak dotąd szereg działań, między innymi organizowała Turnieje o Rakietę Karoliny Woźniackej czy obozy tenisowe. W miniony weekend ruszył program stanowiący główny cel statutowy – weekendowe zgrupowania AKW.
Treningi odbywają się w trzech ośrodkach – Warszawie, Bydgoszczy i Wrocławiu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny doceniony został warsztat i profesjonalizm piotrkowskiego szkoleniowca, założyciela klubu PKTZ Winner Macieja Wściubiaka.
Trener Wściubiak znalazł się w elitarnym gronie czterech trenerów Akademii Karoliny Woźniackiej.

Trabzon

Trabzon


W dniach 29-30 września we wrocławskim ośrodku poprowadził zajęcia dla grupy 14 wyselekcjonowanych młodych tenisistów w wielu od 6 do 11 lat. Oprócz treningów tenisowych trener Wściubiak koordynował zajęcia ogólnorozwojowe, jak również prowadził zajęcia teoretyczne. Dodatkowo dzieci i ich rodzice brali udział w zajęciach między innymi z psychologiem i dietetykiem.
Nominacja Macieja Wściubiaka nie była przypadkowa. Przypominamy, że piotrkowski szkoleniowiec pełnił rolę coacha Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy do lat 14 w Pilźnie w 2010 r. oraz European Youth Olympic Festival w Trabzonie w 2011 r. W obydwu turniejach złote medale zdobywał jego podopieczny Kamil Majchrzak. Za swoje osiągnięcia uhonorowany został tytułem Trenera Roku 2011 w XII Plebiscycie Strefy FM Piotrków, Tygodnia Trybunalskiego i portalu ePiotrkow.pl na Najlepszego Sportowca i Trenera Ziemi Piotrkowskiej. Jest również członkiem Rady Trenerów Polskiego Związku Tenisowego.