Dyktando Kleszczowskie po raz ósmy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie organizuje 8. edycję Dyktanda Kleszczowskiego. Dyktando jest konkursem jednoetapowym, o zasięgu ogólnopolskim. Uczestnicy rywalizujący w poprawnym pisaniu dyktowanego tekstu zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, OPEN – bez ograniczeń wiekowych.

Dyktando odbędzie się w niedzielę 21 maja. Początek o godz. 17.00, miejsce – aula Solparku przy ul. Sportowej 8 w Kleszczowie.

Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 17 maja. Szczegółowy regulamin, a także odpowiednią kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.zspkleszczow.pl/stronaWWW/index.php/dyktando-kleszczowskie-lewa/8-dyktando. Skan wypełnionej karty zgłoszenia należy przesłać: drogą elektroniczną na adres e-mail: biblioteka@zspkleszczow.pl lub w wersji papierowej na adres organizatora: Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych, ul. Sportowa 8, 97-410 Kleszczów z dopiskiem: VIII Dyktando Kleszczowskie.

Dyktando Kleszczowskie jest organizowane pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kleszczów. Jak co roku organizatorzy zapewniają uczestnikom dodatkowe atrakcje. Po zakończeniu pisania i po przerwie kawowej, w trakcie której można będzie oglądać wystawę fotograficzną „Bliżej natury” i wystawę plastyczną „Kinetic art”, odbędzie się – tradycyjnie – spotkanie autorskie. Gościem będzie Andrzej Kruszewicz – ornitolog, autor książek o ptakach i zwierzętach, gość audycji Wojciecha Manna „Gawędy doktora Kruszewicza” w radiowej „Trójce”. Tematem spotkania z dr A. Kruszewiczem będą „Tajemnice ptaków”.

Uwaga: Liczba uczestników Dyktanda Kleszczowskiego jest ograniczona – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.