„Eko-młodzież”

Wieści eko-młodzież

Społeczna Akademia Nauk organizuje konkurs ekologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z wybranych miast województwa łódzkiego: Łódź, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Sieradz, Wieluń i Zduńska Wola.
Celem konkursu jest popularyzacja i wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wzrost świadomości ekologicznej, wykształcenie postaw proekologicznych i wykształcenie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska wśród młodzieży.
Uczestnicy rywalizują o atrakcyjne nagrody w postaci tabletu multimedialnego i czytników e-booków. Każdy z 50 finalistów otrzyma encyklopedię wiedzy o ochronie środowiska.
Pierwszy etap konkursu odbędzie się 28 maja 2014 roku w regionalnych placówkach Społecznej Akademii Nauk w województwie łódzkim: Łodzi, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Sieradzu, Wieluniu, Zduńskiej Woli.
natomiast II etap będzie miał miejsce 11 czerwca 2014 r. Gala finałowa i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi 17 czerwca 2014 r. w ramach seminarium ekologicznego „Rola i znaczenie ekologii w życiu dzisiejszej młodzieży”.
Zgłoszenia do udziału w konkursie do 23 maja 2014 r. Szczegóły na stronie: www.lodz.san.edu.pl