Elektrownia Bełchatów: zakończyła się modernizacja bloku numer 9

W minioną sobotę, 6 lutego, o godz. 5.18 zsynchronizowany z Krajową Siecią Elektroenergetyczną został blok nr 9 Elektrowni Bełchatów.

To jeden z dwóch ostatnich bloków przeznaczonych do modernizacji w ramach programu kompleksowej rekonstrukcji i modernizacji dziewięciu jednostek 3-12. Program o wartości nieco ponad 7,7 mld zł rozpoczęty został w 2007 r. Obecnie modernizowany jest blok nr 10. Prace zakończą się w maju 2016 r.

Modernizacja bloku nr 9 trwała dziewięć miesięcy i zakończyła się dziewięć dni przed zaplanowanym terminem. Wszystkie urządzenia jednostki pracują zgodnie z oczekiwanymi założeniami – mówi Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Program rekonstrukcji i modernizacji bloków 3-12 w Elektrowni Bełchatów, której aktualna całkowita moc zainstalowana wynosi 5298 MW, wpisuje się w realizację celu strategicznego Grupy Kapitałowej PGE, do której należy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka działająca w obszarze wydobywczo-energetycznym. Celem Grupy jest umacnianie pozycji lidera polskiego rynku m.in. poprzez budowę nowych oraz modernizację istniejących mocy wytwórczych.