Ewakuacja Urzędu Miasta w Piotrkowie

Wieści ewakuacja Urzędu Miasta w Piotrkowie

25 września w piotrkowskim Urzędzie Miasta przeprowadzone zostały ćwiczenia obronne w przypadku wprowadzenia stanu wojennego przez Prezydenta RP.

W akcji wzięło udział około 150 magistrackich urzędników, strażacy, policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy odpowiedzialni za sprawy obronne w zakładach pracy. W ramach ćwiczeń Prezydent Piotrkowa wprowadził stan wojenny. Ćwiczenia polegały na ewakuacji kierownictwa wraz z najważniejszymi dokumentami, serwerami z danymi oraz sprzętu komputerowego do Gimnazjum Nr 1, które pełniło rolę tymczasowego stanowiska kierowania. Po drodze służby musiały sobie poradzić z 3 przeszkodami: płonącym samochodem, samochodem pułapką, w którym mógł znajdować się ładunek wybuchowy, a gdy ewakuowani pracownicy byli prawie na miejscu okazało się, że wjazd na teren Gimnazjum przy ulicy Żwirki był zatarasowany.
Po sprawnym przeniesieniu i ulokowaniu stanowiska kierowania w nowe miejsce, ćwiczenia zakończył pokaz najnowocześniejszego sprzętu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

fot.KMP w Piotrkowie
www.piotrkow.pl