Fałszywy komornik zdemaskowany

Wieści_policja

Policja zatrzymała 43-letniego mężczyznę, który oszukiwał podając się za komornika. W ten sposób mężczyzna wyłudził dziesiątki tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zdemaskowali fałszywego komornika, który wyłudził od przedsiębiorców z branży spożywczej dziesiątki tysięcy złotych, oferując do sprzedaży tony rzekomo zabezpieczonego od dłużników cukru. Policjanci na podstawie analizy podobnych zdarzeń wytypowali 10 oszustw, które miały miejsce w okresie od listopada 2012 roku głównie w Łodzi, ale także na terenie powiatu bełchatowskiego oraz poza województwem łódzkim. Straty szacowane przez przedsiębiorców z branży spożywczej np. piekarzy czy cukierników jednorazowo sięgały od kilku do 20 tysięcy złotych. Wszystkie będą sprawdzane pod kątem udziału w nich zatrzymanego 43-latka.

Do ostatniego zdarzenia doszło 9 kwietnia 2013 roku w Łodzi. – Z firmą zajmującą się produkcją spożywczą telefonicznie skontaktował się mężczyzna jako komornik. Zaoferował po preferencyjnej cenie dwóch złotych za kilogram odsprzedaż cukru zajętego od dłużników. Następnego dnia po rozmowie doszło do spotkania z przedstawicielem przedsiębiorcy. W wyznaczonym miejscu stawił się elegancko ubrany mężczyzna w średnim wieku. Okazał różne dokumenty potwierdzające wykonywany przez niego zawód i wiarygodność transakcji. Przyjął w gotówce 27000 złotych w zamian za tony cukru. Towar miał znajdować się w magazynach w innej części miasta. Rzekomy komornik oświadczył, że wsiądzie do swojego samochodu i poprowadzi pod właściwy adres. Niestety zniknął na parkingu a wraz z nim wyłudzone pieniądze – informuje rzecznik KWP w Łodzi.
Policjanci ustalili, że oszustem jest 43-letni mężczyzna z Wielunia, ukrywający się przed policją w wynajmowanym mieszkaniu w Łodzi. 20 maja 2013 roku stróże prawa zatrzymali go. Jak się okazało, mężczyzna od pewnego czasu ukrywał się w związku z listem gończym wydanym w 2010 roku przez Sąd Okręgowy w Świdnicy. Zgodnie z wyrokiem w sprawie kierowania zorganizowaną grupą przestępczą dokonującą oszustw, ma do odbycia karę 6 lat i pół roku pozbawienia wolności.
– Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania zabezpieczono kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe oraz zapiski świadczące o przestępczej działalności – dodaje rzecznik policji.
Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Trafił już do więzienia, gdzie ma odbywać karę 6,5 pozbawienia wolności. Będzie tam oczekiwał na kolejny wyrok związany z oszustwami metodą na komornika.