Fałszywy ksiądz w rękach policji

Wieści policja zatrzymała fałszywego księdza w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który podszywając się pod księdza, chodził po domach w ramach wizyty duszpasterskiej, otrzymując od domowników pieniądze jako ofiarę na kościół.

4 lutego 2013 roku policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który najprawdopodobniej podszywając się pod księdza, 31 stycznia odwiedzał parafian z ulicy Rawskiej w Skierniewicach w ramach kolędy.

Ze zgłoszenia wynikało, iż troje mieszkańców przekazało mu łącznie 80 złotych jako ofiarę na kościół. Pokrzywdzeni opisali fałszywego księdza jako mężczyznę w wieku około 30-40 lat, ubranego w czarną kurtkę, spod której wystawała czarna szata. Pod szyją miał białą opaskę przypominającą koloratkę. W wyznaczonym dniu wizyty duszpasterskiej odwiedzał mieszkania wiernych. Policjanci na podstawie zebranych informacji, opisu sprawcy oraz dobremu rozpoznaniu już następnego dnia wytypowali sprawcę oszustwa. 6 lutego 2013 roku zatrzymali 35 letniego mężczyznę- mieszkańca Skierniewic. Prokurator przedstawił mu zarzut oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Zastosował wobec niego dozór policyjny.
KWP w Łodzi