Finał „Strefy-Dzieciom”

Wieści finał "Strefy-Dzieciom"

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach otrzyma laser biostymulacyjny ze skanerem z automatycznym pomiarem odległości i wielkości pola zabiegowego oraz dwa rowery magnetyczne Ergometr o łącznej wartości 30 tysięcy złotych, ufundowane przez Inwestorów i Partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Sprzęt rehabilitacyjny służył będzie małym pensjonariuszom ośrodka dla których Caritas organizuje turnusy rehabilitacyjne w Drzewocinach (gm. Dłutów, powiat pabianicki).
Przekazanie sprzętu odbyło się 23 maja w sali konferencyjnej w siedzibie łódzkiej Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111. Wzięli w nim udział Stanisław Witaszczyk, Wiceprezes ŁSSE oraz ks. Jacek Ambroszczyk, Dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
– Pieniądze na zakup sprzętu zebrane zostały w ramach akcji „Strefa-Dzieciom”, która od 14 lat organizowana jest przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i łódzką Caritas. W 14. spotkaniu Strefa Dzieciom, które miało miejsce 5 stycznia 2013 roku, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, udział wzięło 800 dzieci z regionu łódzkiego. Maluchy obejrzały spektakl „Zorro” i otrzymały gwiazdkowe paczki. Oprócz tego, jak co roku, część pieniędzy zgromadzonych podczas akcji przeznaczona zostanie na wsparcie dożywiania dzieci w świetlicach środowiskowych Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz na organizację turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci – informuje Marcin Kwintkiewicz, rzecznik prasowy ŁSSE.
Foto ŁSSE